Gut people

Tiina pitää huolen, että projektimme vastaavat yrityksesi liiketoiminnallisiin tarpeisiin ja valmistuvat ajoissa. Supervoima: strategia, brändiajattelu, bisnes

Tiina Taskula

Client Director

tiina.taskula@gut.fi +358 40 822 2192

Anna-Kaari uskaltaa ajatella toisin ja hänellä on luontainen kyky nähdä asioiden syvin merkitystaso. Supervoima: strategia, bränditarinat, konseptit

Anna-Kaari Hakkarainen

Founding Partner, Creative Director

anna-kaari.hakkarainen@gut.fi

Laura näkee nopeasti miten ja missä järjestyksessä asiat kannattaa tehdä, jotta dramaturgia on mahdollisimman tehokas. Supervoima: pääviestien muotoilu, valmennukset

Laura Mattila

Founding Partner, Head of Communication

laura.mattila@gut.fi

Olemme seitsemän eri taustoista tulevaa ammattilaista, joita yhdistää tinkimätön kunnianhimo ja usko laatuun.
Tia pitää huolen, että bränditarina resonoi jokaisessa pisteessä ja että yksityiskohdat ovat viimeisen päälle hiottuja. Supervoima: rakkaus oikeakielisyyteen, toimituspäällikköys

Tia Nikkinen

Founding Partner, Head of Features

tia.nikkinen@gut.fi

Leenan absoluuttinen visuaalinen silmä muuttaa tarinat kokemuksiksi, designiksi ja kuvallisiksi maailmoiksi, joita ei voi ohittaa. Supervoima: brändi-identiteetit, editorial design, kuvasuunnittelu

Leena Oravainio

Founding partner, Head of Design

leena.oravainio@gut.fi

Elina on aina siellä missä tarvitaan nopeaa toimintaa ja pettämätöntä visuaalista silmää. Supervoima: sisällöntuotanto, kuvasuunnittelu ja prop styling

Elina Sarén

Producer, Stylist

elina.saren@gut.fi

Haluamme tehdä asioita jotka koskettavat ja jäävät mieleen – asioita joilla on aitoa merkitystä.
Inga löytää juuri oikeat ja brändiä rakentavat tavat kertoa visuaalista tarinaa tässä ajassa. Supervoima: brändi-identiteetit, valokuvaus, pakkausmuotoilu

Inga Tammivuori

Art Director

inga.tammivuori@gut.fi